Інфоцентр

Утилізатори тепла вже працюють в газотранспортній системі

Українцями розроблено й в Україні реалізовано! 10 теплообмінних модулів утилізації тепла, виготовлених за інноваційною вітчизняною технологією фахівцями «Кліар Енерджі» вже працюють в державній газотранспортній системі. А значить, заощаджують газ та гроші українцям!

Технологію розробили фахівці «НВФ «Ганза» (входить до групи компаній «Кліар Енерджі»), НТУУ “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” та КБ Інститут Електрозварювання Імені Євгена Патона Нан України

Ці високотехнологічні теплообмінні модулі спроектовані з використанням плоскоовальних труб з неповним оребренням. Мають високу інтенсивність теплообміну та низький аеродинамічний опір, при цьому просту, компактну конструкцію і малу металоємність. Тобто, при високому коефіцієнті корисної дії собівартість виходить порівняно низькою.

Енергоефективні проєкти – один з основних напрямів діяльності «Кліар Енерджі». У травні «НВФ «Ганза» перемогла у відкритому тендері на постачання 10 теплообмінних модулів утилізації тепла для Оператора газотранспортної системи України (колишній «Укртрансгаз»). І виконала свої зобов’язання навіть раніше встановленого терміну.

Це важливий і дуже потрібний проєкт. Адже енергоефективність в нашій країні, на жаль, поки що знаходиться на дуже низькому рівні. Енергоємність ВВП України  втричі вища, ніж у Німеччині чи Франції, і в середньому у 2 рази більша, ніж в інших країнах ЄС. Величезна частина енергоресурсів витрачається дарма. Енергоефективні проєкти, тим більше, повністю розроблені і реалізовані в Україні – знакова подія для цілої галузі!