Відновлювана енергетика – це окремий великий напрям енергетики, що об’єднує використання енергії сонця, вітру, води, а також біомаси та біогазу.

Основною відмінністю відновлюваної енергетики від інших видів, є те, що джерела енергії не знищуються під час використання, як наприклад вугілля чи торф, які ми активно добуваємо для вироблення енергії зараз, а поступово поповнюються або ж взагалі – відновлюються повністю природним шляхом.

Розвиток відновлюваної енергетики має величезне значення для майбутнього людства, адже горючі корисні копалини рано чи пізно будуть вичерпані. За деякими даними, уже через 100 років поклади вугілля, торфу та нафти можуть закінчитись зовсім. Тому розвиток відновлюваної енергетики – це ключове питання для світу сьогодні. І до 2040 року заплановано, що до 40% світової електроенергії вироблятимуть з альтернативних джерел.

Втім, окрім виснаження земних надр, є ще й екологічна причина, через яку слід переходити на відновлювані джерела енергії, оскільки забруднення навколишнього середовища шкідливими викидами та відходами виробництва уже досягло пікового рівня.

Натомість відновлювані джерела енергії безпечні для навколишнього середовища, їхнє використання не має негативного впливу на природу.

Виробнича потужність установок у світі, що працюють на поновлюваних джерелах, становить 1/4 від загальної кількості енергії виробленої на атомних станціях. Якщо порівняти розвиток електроенергії на альтернативних джерелах у 2004 році і сьогодні – її кількість зросла більш ніж на 50%!

Понад десять мільйонів людей у всьому світі використовують енергетичні установки, які працюють ВДЕ. А більше 25 мільйонів людей у сільській місцевості використовують для приготування їжі біогазові та геліоустановки.