Інфоцентр

Тепер і в Казахстані

«Кліар Енерджі Груп» та Національна компанія «KAZAKH  INVEST» підписали Меморандум про взаєморозуміння. Подія відбулася в рамках Казахстансько-українського інвестиційного форуму.

–Наша компанія має серйозні власні розробки та напрацювання. Це сучасні, потужні технології, які затребувані не тільки в Україні, але й все частіше викликають інтерес за кордоном, – пояснив виконавчий директор «Кліар Енерджі Груп» Сергій Савчук.

Казахську сторону цікавлять технології дегазації сміттєвих полігонів – сьогодні країна, як і багато інших на пострадянському просторі, стикнулася з питанням переповнення звалищ та їх правильним обслуговуванням. Одна з найбільших проблем – часті пожежі на сміттєзвалищах. Займається метан, що утворюється на полігонах. Але для цієї проблеми є рішення. Більше того – звалищний газ може приносити користь. Наприклад, з нього виробляють електроенергію.

Саме таку технологію «Кліар Енерджі Груп» планує запроваджувати в Казахстані. Компанія має великий досвід будівництва та експлуатації біогазових електростанцій і в Україні є безумовним лідером: вже реалізовано 16 таких проєктів. При чому всі вони були збудовані в надзвичайно короткий термін.  На станціях газ, який виділяється під час розкладання відходів, цілодобово відкачується через свердловини, розташовані по всьому полігону ТПВ, і транспортується по трубах до газових фільтрів, а потім спалюється для виробництва електроенергії. Подібна установка відкачує з тіла полігону практично 90% звалищного газу – суміші метану та інших шкідливих для людини газів. Тобто технологія не тільки вирішує екологічну проблему, а ще й дозволяє на цьому заробляти.

Зі свого боку «Кліар Енерджі Групп» теж зацікавлена в співпраці з Казахстаном. Економіка країни – одна з найпотужніших в Центральній Азії. Держава надає серйозні преференції для іноземних інвесторів, діють різні форми держпідтримки, а закони гарантують безпеку інвестицій протягом тривалого терміну.