Інфоцентр

Як працює станція дегазації у Дніпрі

Одна з найбільших екологічних проблем в Україні – часті пожежі на сміттєзвалищах. Займається метан, що утворюється на полігонах. Цієї проблеми можна уникнути. Більше того – звалищний газ може приносити користь.

У Дніпрі на Правобережному полігоні твердих побутових відходів з листопада минулого року працює біогазова електростанція потужністю 1 МВт. ТОВ «Енерго Січ», яке її збудувало й експлуатує, входить до групи компаній «Clear Energy».

 

Це найсучасніша і одна з найпотужніших станцій в Україні. Газ, який виділяється під час розкладання відходів, цілодобово відкачується через свердловини, розташовані по всьому полігону ТПВ і транспортується по трубах до газових фільтрів, а потім спалюється для виробництва електроенергії.

 

«Установка відкачує з тіла полігону практично 90% звалищного газу – шкідливої для людини суміші метану та інших газів, серед яких – сполуки сірки», – розповідає інженер-енергетик Денис Дейнего.

 

За добу утилізується майже 17 тис. кубічних метрів шкідливого газу. Ну а мешканці прилеглих районів нарешті можуть буквально дихнути з полегшенням – запахи від полігону практично щезли.