Інфоцентр

Презентація проєктів в посольстві Данії

На семінарі «Данські технології та найкращі практики в централізованому теплопостачанні» виконавчий директор Clear Energy Сергій Савчук презентував успішні проєкти в галузі генерації енергії з відновлювальних джерел та управління відходами.

На сьогодні Clear Energy Group – флагман української біоенергетики та управління відходами. Загальна потужність 20 проєктів компанії у сферах виробництва енергії з альтернативних джерел сягає 26 МВт. Це і ТЕС в Корюківці, Овручі та Славутичі, і 14 станцій дегазації та виробництва енергії з біогазу на полігонах твердих побутових відходів (ТПВ) від Харкова до Івано-Франківська, це і полігони ТПВ під управлінням компанії в Одесі та Тернополі, а також проєкт з газифікації тріски в Чернігові. Щорічно Кліар Енерджі генерує понад 100 млн КВт-год електроенергії, і цей показник постійно зростає.

Крім цього, Сергій Савчук відзначив значний інвестпотенціал біоенергетичної сфери. Вже зараз 14 об’єктів з дегазації полігонів збирають близько 80 млн кубометрів біогазу на рік, який може бути очищений до 30 млн м3 біометану. Водночас в Україні налічується понад 5 500 полігонів та звалищ, які отримують в рік до 10 млн тон відходів і можуть бути використанні на місцевому рівні для генерації енергії. Це дасть можливість замістити до 1 млрд м3 газу щорічно у сфері теплопостачання.

Завдяки сильному інженерному складу та успішному досвіду запуску енергетичних об’єктів група компаній Кліар Енерджі вже зараз готова до співпраці з муніципалітетами та данськими компаніями в межах угоди між Данією та Україною про енергетичне співробітництво. Тому сподіваємось, що разом з Королівством Данія будемо створювати спільні проєкти з модернізації в комунальних сферах, рухатись в напрямку досягнення кліматичної нейтральності, заміщення газу та зниження вартості тепла для наших українських сімей.