Інфоцентр

Підписано Меморандум щодо будівництва комплексу поводження з відходами в Одесі

Новітньому заводу з енергоефективної утилізації відходів в Одесі бути!

Про це 28.01.22 р. підписано відповідний Меморандум щодо співпраці між інвестором проєкту Кліар Енерджі Груп та Державною установою «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» (ЮкрейнІнвест), що сприяє поліпшенню інвестклімату України та дотриманню прав інвесторів.

Масштабний проєкт передбачає створення на найбільшому сміттєзвалищі східної України «Дальницькі кар’єри» (біля м. Одеси) сортувального комплексу твердих побутових відходів (ТПВ), а також станції енергоефективної утилізації відходів, яка буде виробляти тепло.

Сортувальний комплексу потужністю 60 тонн на годину забезпечить оброблення до 400 тис. тонн твердих відходів на рік. Сортувальна лінія дозволить знизити кількість відходів на захоронення не менш ніж на 30%.

Відсортовані фракції ТПВ будуть передані на станцію з енергоефективної утилізації, що являється ТЕЦ на відновлювальному паливі RDF. Потужність станції – 20 МВт. На ТЕЦ вироблятиметься теплова енергія обсягом 74 тис. Гкал на рік. Це дозволить щорічно заміщувати 10.5 млн м3 природного газу в опалювальний сезон. Важливо, що тепло буде постачатись одеситам за тарифом нижчим, ніж тариф на тепло з природного газу.

Даний проєкт створить щонайменше 85 робочих місць для мешканців регіону. Розмір інвестицій для реалізації проєкту на «Дальницьких кар’єрах» складає понад 30 млн євро, а термін запровадження проєкту сягає 3 роки.