Інфоцентр

На сміттєвому полігоні Одеси будують станцію дегазації. Спалений газ перетворюватимуть на електрику

В Одесі на єдиному працюючому полігоні твердих побутових відходів Дальницькі кар’єри стартувало будівництво станції дегазації.

Проєктом загальною вартістю понад 100 мільйонів євро займається місцева міська влада разом з компанією-інвестором Clear Energy – минулого тижня на місці будівництва була закладена капсула, передає Думская.

«На першій стадії ми будемо отримувати газ метан з тіла полігону і спалювати його. Тут буде встановлена електростанція потужністю 3 МВт, найбільша в Україні, а вироблену таким чином електрику ми будемо за зеленим тарифом продавати в мережу», – повідомив заступник директора компанії Роман Микитчик.

Наступним етапом реалізації проєкту стане будівництво заводу з сортування та переробки побутових відходів, а потім комплекс перейде до енергетичної утилізації сміття.

Нагадаємо, раніше в Києві запустили онлайн-платформу моніторингу якості повітря. Забір повітря здійснюється щодня. Аналізують його за восьми показниками: формальдегід (CH₂O), діоксид азоту (NO₂), чадний газ (CO), кисень (O₂), вуглекислий газ (CO₂), температура повітря, вологість і атмосферний тиск.

Матеріал взято з НВ