Інфоцентр

Про енергетичну ефективність та енергетичну децентралізацію на Electric Power Forum

Виконавчий директор Сергій Савчук представив компанію Кліар Енерджі на Міжнародному енергетичному форумі Electric Power Forum з доповіддю «Енергетична ефективність та енергетична децентралізація – сучасний фундамент розвитку громад».

Дійсно, в той час, коли ціна на газ на європейських хабах досягла історичного максимуму в 970 дол. за м3, а будівництво «Північного потоку – 2» завершено, Україні слід замилитися про заміщення при генерації тепла та електрики газу на відновлювальні джерела.

Для розв’язання цього питання Сергій Савчук запропонував представникам української енергогалузі робити акцент на розвиток двох напрямків: будівництво тепло- та електро- генеруючих об’єктів на біомасі та проєкти з енергетичної утилізації сміття.

Успішний досвід компанії Кліар Енерджі, що реалізує 20 проєктів у галузі генерації енергії з відновлювальних джерел з загальною потужністю 26 МВт, доводить дієвість та ефективність цих напрямків. Так щорічно компанія Кліар Енерджі генерує понад 100 млн КВт/год електроенергії з відновлювальних джерел. І потужність компанії невпинно зростає.

Загалом, як наголосив Сергій Савчук, потенціал біоенергетичної галузі з заміщення газу сягає понад 3 млрд м3 щорічно. Тому компанія Кліар Енерджі готова для обговорення разом з Урядом плану дій щодо підтримки проєктів генерації енергії з біомаси та ефективної утилізації сміття, зокрема, й з можливістю співфінансування із Фонду Енергоефективності.