Інфоцентр

Польща шукає альтернативу вугіллю – «Кліар Енерджі» має відповідь

Україна та Польща посилюють співробітництво – Президенти обох країн взяли участь у форумі «Перспективи співпраці України та Польщі: реалізація спільних ініціатив та проектів у сфері транспорту та енергетики», який відбувся в Одесі.
Керівника «Кліар Енерджі Груп» Сергія Савчука теж було запрошено на форум в якості спікера. Адже компанія володіє технологіями та реалізовує по всій Україні проєкти, які зараз дуже актуальні та цікаві для Польщі. Мова йде про виробництво тепла та електроенергії з альтернативних джерел.
Польща, як член ЄС, долучилася до угоди European Green Deel. Вона передбачає максимальне зменшення викидів вуглецю вже найближчими роками. Плату за викиди СО2 збільшено у кілька разів. Крім того, Польща підписала Угоду про поступове закриття шахт. Тому всі галузі, де використовується вугілля, зараз шукають йому альтернативу. Ми прогнозуємо, що заміщення відбуватиметься за рахунок біогазу та біомаси. Оскільки в Польщі для цієї сировини діє нульовий вуглецевий податок. І в цей напрям будуть залучені сотні мільйонів інвестицій. Насамперед мова про комунальну сферу – більше 70 % теплової енергії в Польщі виробляється якраз вугільною генерацією. Крім того, в країні багато промислових підприємств, які шукають шляхи заміщення викопного палива.
ТОВ «Кліар Енерджі» є однією з провідних компаній в Україні, що спеціалізується на реалізації проектів виробництва електроенергії та когенерації (виробництво тепла та електроенергії) з біогазу та біомаси. Успішно реалізувала 18 проектів з виробництва електроенергії з біогазу та біомаси із загальною потужністю 20 МВт.
Компанія має великий досвід в реалізації інвестиційних проектів «під ключ». Використовуються лише конкурентні та перевірені технології, які дають значні переваги на ринку. Своїм досвідом та технологіям ми готові ділитися з польськими колегами (насамперед з муніципалітетами, промисловими компаніями). А також інвестувати та реалізовувати такі проекти в самій Польщі.
Ми впевнені у продуктивній співпраці. Наші працівники відвідали ряд польських муніципалітетів та компаній і вже маємо конкретні домовленості.
Тож віримо у спільний успіх на шляху до процвітання обох країн за підтримки наших Президентів!