Інфоцентр

На «Дальницьких кар’єрах» в Одесі розпочався фінальний етап будівництва станції дегазації

Група компаній «Кліар Енерджі» розпочала фінальний етап будівництва станції дегазації на єдиному в Одесі полігоні твердих побутових відходів – «Дальницькі кар’єри».

Як повідомляють у ГК, станом на кінець березня у тілі полігону пробурено 90 свердловин зі 104 запланованих для видобутку звалищного газу, прокладено лінії електропередач, закуплено і встановлено необхідне обладнання, зокрема газопоршневе обладнання австрійського виробника Jenbacher.

Наразі триває завершення технічних робіт та отримання погоджувальних документів. Проте, зазначають у «Кліар Енерджі», пандемія коронавірусу та запровадження карантинних заходів внесуть свої корективи у строки завершення першого етапу проєкту.

«Якби не коронавірус, вже 1 травня ми могли би підключитись до електромережі і забезпечувати людей «зеленою» енергією від найбільшої в Україні полігонної станції дегазації потужністю 3 МВт», – зазначив директор ГК «Кліар Енерджі» Андрій Гріненко.

«Ми зі свого боку докладемо усіх зусиль, аби графік було зсунуто мінімально. Але головне зараз – запобігти поширенню COVID-19 та вберегти здоров’я людей», – наголосив Гріненко.

 

3 жовтня 2019 року під час форуму «Одеса-5Т» між представниками муніципалітету і ГК Clear Energy був підписаний Меморандум про будівництво комплексу з переробки сміття на полігоні ТПВ-1 «Дальницькі карє’ри».

4 жовтня на місці будівництва майбутнього комплексу була закладена капсула, що ознаменувало початок реалізації спільного проєкту міської влади Одеси та української компанії-інвестора «Кліар Енерджі» вартістю понад 100 мільйонів євро.

Будівництво станції дегазації на «Дальницьких кар’єрах» – перший етап проєкту. Наступним стане рекультивація полігону та будівництво заводу з енергетичної утилізації сміття.