Інфоцентр

«Кліар Енерджі» в трійці найбільших біогазових компаній України!

Про це свідчить рейтинг видання «БізнесЦензор».

 

На сьогодні компанія збудувала та експлуатує 14 об’єктів загальною потужністю 15,2 МВт.

І мова не просто про виробництво електроенергії – технології, які розробила й використовує «Кліар Енерджі», мають велике екологічне значення. Основні потужності – це станції дегазації сміттєвих полігонів. Електроенергія виробляється зі звалищного метану, який утворюється на полігонах. Його обов’язково треба утилізувати – сам по собі він шкідливий для людей та довкілля, а крім того, спричиняє пожежі. Технології, за якими працює компанія, дозволяють не просто безпечно знищити, а ще й отримати з цього газу значну користь.

Ще один біогазовий напрям діяльності – газифікація деревини. З відходів лісозаготівлі та деревообробки на підприємствах компанії виробляється електрична та теплова енергія. Остання подається в загальну тепломережу міста для опалення та гарячого водопостачання. Технологія газифікації на сьогодні вважається найбільш ефективною й широко застосовується в Європі та США. В Україні першою і поки що єдиною в промислових масштабах її почала запроваджувати «Кліар Енерджі». Компанія, до речі, налагодила власне виробництво газифікаторів.

Серед лідерів біоенергетики також агрохолдинг МХП – 17,5 МВт та «Теофіпольська енергетична компанія» – 15,6 МВт. Основна перевага галузі – прогнозоване, стале виробництво електроенергії (порівняно з іншими ВДЕ) та величезна санітарно-екологічна функція. Фактично, всі потужності біоенергетики працюють на відходах (звалищний газ, залишки лісозаготівлі, пожнивні рештки, відходи тваринництва тощо) й таким чином утилізовують їх.

За даними НКРЕКП в 2020 році в Україні налічується 51 біогазова станція загальною потужністю 96,7 МВт. 5 років тому було лише 12 біогазових установок із встановленою потужністю 18 МВт. В 2019 їх кількість зросла до 46, а загальна потужність – до 72 МВт.

Зараз біогаз займає 3% в структурі виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії .